samandehi.ir
فروشگاه جامع(مقاله پاورپوینت و,,,)
لینک همکاری در فروش و بازاریاب اختصاصی محصولات فروشگاه ارزان سرا

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه مـهـم اطمینان از خــریـد این فروشگاه در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده که از قسمت پیوندها سایت می توانید استعلام کنید و خرید شما از طریق درگاه های امـن بانکی انجام می شود پس هیچ گونه نگرانی درخصوص خرید اینترنتی از این سایت نداشته باشید و در صورت هـر گونه مشکل احتمالی میتوانید از پشتیبانی سایت استفاده کنید تـمـامـی فـایـل های این فــروشگاه تست شده و با استانداردهـای مربوطه می باشند در صورت داشتن هر گونه سوال یا مشکل یا انجام پروژه پیغام بگذارید در ضمن در صورت نا رضایتی از فایل هزینه پرداخت شده قابل بازگشت میباشد تلفن جهت دریافت پیامک های شما 09130980890 درصورت هرگونه مشکل در فرآیند خرید با پشتیبانی مکاتبه نمایید

تاريخ ادبيات ايران و جهان خط و زبان در ايران پيش از اسلام

 

خطّ
تاريخ پيدايي خط، به درستي معلوم نيست. اين اندازه روشن است كه نخستين نوشتارهاي انسان، بسيار ساده و ابتدايي بوده است؛ به اين معني كه با طرزي به دور از ظرافت تصوير چيزها را مي¬كشيدند و به اين ترتيب مقصود خود را به ديگران مي¬فهماندند. به اين نوع خط « خط تصويري »‌ مي¬گويند.
خط تصويري به تدريج تكامل پيدا كرد و پس از گذشتن از مرحله¬ علامت¬نويسي (معني نگاري) به مرحله¬ي الفبايي قدم گذاشت. الفبا براي اولين بار در ميان فنيقيها، كه در سرزمين فنيقي (لبنان كنوني و حوالي آن) سكونت داشتند، رواج پيدا كرد و از آنجا به ساير جاها پراكنده شد. ايرانيان در دوره¬ پادشاهي مادها، علامتهاي ميخي بابلي را اقتباس كردند و مانند فنيقيها، از آن الفبايي مستقل ترتيب دادند.
خط ميخي: الفبايي را كه ايرانيان در عهد باستان به كار مي¬بردند، خط ميخي نام نهاده¬اند. اين نام گذاري از آن جهت بوده¬ است كه براي نوشتن آن از ميله¬ آهني كوچك يا چوبي شبيه به ميخ استفاده مي¬كردند و خطهايي كه با آن بر لوحه¬هاي گلي نقش مي¬كردند شبيه به ميخ بود.
اين خط كه مي¬توان آن را خط « هجايي » ناميد، داراي سي و شش حرف (هجا) بود و از چپ به راست نوشته مي¬شد.
خط اوستايي: تاريخ اختراع خط اوستايي را اواخر دوره¬ ساساني دانسته¬اند. از اين خط براي نوشتن متون ديني مربوط به آيين زردشتي، به ويژه كتاب اوستا استفاده شده است. اين خط از راست به چپ نوشته مي¬ شد و چهل و چهار حرف داشت.
خط پهلوي: خطي را كه ايرانيان در عصر اشكاني و ساساني به كار مي¬برند و تا چند قرن بعد از اسلام هم به كار مي¬رفته است، خط « پهلوي» مي¬نامند. كلمه¬ي «پهلوي» اصلاً‌ از واژه¬ي «پژتو» گرفته شده كه اسم قوم اشكاني بوده است.
خط پهلوي كه قسمت عمده ادبيات پارسي ميانه بدان نوشته شده داراي اصلي آرامي (يكي از خطوط سامي) است. اين خط بيست و دو حرف (هجا) داشته و به مانند اوستايي از راست به چپ نوشته مي-شده است.

زبان
زبان ايرانيان پيش از اسلام – كه مادر و ريشه¬ زبان روز ايران است – پارسي (فارسي) ناميده مي-شود. اين زبان از شاخه¬ زبان¬هاي هندو اروپايي است و به سه دوره¬ي جداگانه تقسيم مي¬شود :
1. فارسي باستان: كه در دوره¬ي هخامنشي رايج بوده و فرمانها و نامه¬هاي شاهان به آن زبان نوشته مي¬شده است.

و...


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 520 تومان
(شامل 80% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 2,600 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
012_221358_1201.zip19.2k

دانلود نمونه سوالات تخصصی آزمون آموزش و پرورش

سر فصل نمونه سوالات تعلیم و تربیت اسلامی تکنولوژی آموزش روانشناسی تربیتی روش ها و فنون تدریس سنجش و ارزیابی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,970 تومان 8,073 تومان 10% تخفیف

جزوات و نمونه سوالات علوم بانکی

جزوات و نمونه سوالات علوم بانکی این مجموعه شامل سوالات زیر است : ۲۵۴ صفحه جزوه علوم بانکی ۶۰۰ سوال علوم بانکی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,900 تومان 3,510 تومان 10% تخفیف

دانلود جزوه آموزش تعمیر لامپ های کم مصرف به صورت مصور(دو فایل با هم به قیمت واقعی 5000تومان)

دانلود جزوه آموزش تعمیر لامپ های کم مصرف به صورت مصور(دو فایل با هم به قیمت واقعی 5000تومان) درآمد ماهيانه 2,000,000 دو ميليون تومان (از همين فردا شروع به کار کنيد!!)                                     واژه ي ( بيکاري ) را براي هميشه از ذهنتان خارج کنيد !!   آموزش گام به گام و تصويري تعمير انواع لامپ هاي کم مصرف به صورت PDF و با کيفيت بسيار بالا         ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,250 تومان 2,438 تومان 25% تخفیف

آخرین محصولات فروشگاه

کانال تخفیفات

وبلاگ-کد لوگو و بنر
filesell

پشتیبانی